Napoli gjen fitoren e parë në Europa League (VIDEO)

schedule23:12 - 21 Tetor, 2021

schedule 23:12 - 21 Tetor, 2021

Napoli ka fitguar 3-0 ndaj Legias në Europa League.

Lorenzo Insigne shënoi golin e parë në minutën e 76-të, ndërsa Victor Osimhen dyfshoi shifrat.

Ndërkohë, golin e 3-të e realizoi Matteo Politano  në minutën e 95-të.

Legia kishte fituar dy ndeshjet e para dhe udhëheq në grup me 6 pikë pas tri ndeshjeve, teksa  Napoli është i dyti me 4 pikë në Grupin C. /abcnews.al/