Nagelsmann: Respekt për Mourinho-n, kjo jo ndeshja më e rëndësishme e jona

23:53 | 18/02/202023:530

Julian Nagelsmann është gati për duelin e nesërm kundër Tottenham në Londër. Trajneri i Leipzig, klub që konkurron për herë të parë në këto nivele, është ndalur te përballja me homologun Mourinho në konferencë për shtyp, teksa tenton të ulë presionin te djemtë e tij

Respekti që kam për Mourinhon është shumë i madh. Ka fituar një numër të madh trofesh dhe ka ndihmuar në formimin e futbollit italian. Jam pak nervoz, njësoj si përpara çdo sfide, por kjo nuk është ndeshja më e rëndësishme në historinë e Leipzig.

Natyrisht që duam të kualifikohemi në çerekfinale, por më parë duhet të kalojmë këtë sfidë. Kundër Bayern Munchen pamë që pak kaos të bën mirë, duam ta përjetojmë edhe nesër të njëjtën gjë“, përfundon trajneri gjerman. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono