“Na tradhëtuan”, vëllai i Messit: Tifozët duhet të kishin kërkuar që Laporta të largohej dhe Messi të qëndronte

schedule17:32 - 8 Shkurt, 2023

schedule 17:32 - 8 Shkurt, 2023

Matias Messi, i cili është vëllai i sulmuesit të Paris Saint-Germain dhe Argjentinës, Lionel Messi, i është përgjigjur një pyetjeje në lidhje me rikthimin e mundshëm të argjentinasit në Barcelonë.

“Kjo është një pyetje shumë e lehtë. Më kujtohet titulli i gazetës spanjolle: “Messi duhet të kthehet në Barcelonë”. Jo, ne nuk do të kthehemi në Barcelonë dhe nëse kthehemi, do të jetë vetëm për hir të një pastrimi të plotë të udhëheqjes. Përfshirë largimin e Presidentit mosmirënjohës Joan Laporta, shkruan abcnews.al.

Për mua, Barcelona u bë e famshme vetëm për shkak të Messit. Kushdo që ka qenë në muzeun e klubit e kupton që muzeu i Barcelonës është muzeu i Messit. Tifozët duhet të kishin kërkuar që Laporta të largohej dhe Messi të qëndronte, por spanjollët na tradhtuan”, raporton Mundo Deportivo fjalimin e Matias. /G.D abcnews.al/