Muzika e Taylor Swift u ndalua në Shtëpinë e Bardhë kur ishte Trump

schedule14:31 - 19 Nëntor, 2021

schedule 14:31 - 19 Nëntor, 2021

Suksesi i Taylor Swift mund të jetë në krye të top-listave, por ka disa fusha nga të cilat ajo u përjashtua.

Në një intervistë të fundit me Chris Hayes të MSNBC, ish-këshilltarja e Shtëpisë së Bardhë Olivia Troy pohon se vendosja e muzikës pop ishte ndaluar jozyrtarisht gjatë administratës amerikane nga Donald Trump.

Ish-këshilltarja e sigurisë kombëtare, kundër terrorizmit dhe koronavirusit shpesh flet për kohën e saj nën ish-presidentin amerikan. Siç u tregua pas një takimi veçanërisht intensiv, ajo shkoi në zyrën e saj për të hequr ankthin me një këngë të Taylor Sëift dhe ata e ndërprenë atë.

“A po përpiqeni ta pushoni nga puna?”, e pyeti një koleg. Olivia Troy ishte konfuze, por ai shpjegoi: “Unë nuk mendoj se ajo është një fanse e Trump, kështu që nëse dikush e dëgjon këtë, vërtet duhet të keni kujdes. Duhet të jeni të kujdesshëm me këtë.”

Taylor Swift ishte një mbështetëse e zjarrtë e fushatës presidenciale të presidentit aktual Joe Biden në 2019/2020 dhe kritikoi Trumpin, duke shkruar një herë në Twitter: “Ne do të votojmë për t’u larguar në nëntor”.

Troy dha dorëheqjen nga Shtëpia e Bardhë në gusht 2020 dhe që atëherë është bërë drejtor i Projektit të Përgjegjshmërisë Republikane, një lëvizje republikane anti-Trump në zhvillim.

Duke iu referuar taktikave të çuditshme të përdorura për të forcuar besnikërinë, ajo tha: “Kështu drejtohej kjo Shtëpi e Bardhë”./abcnews.al