Mungojnë vetëm detajet, akord mes Interit dhe mbrojtësit italian

20:37 | 07/01/202020:370

Inter duket se ka arritur një marëveshje me mbrojtësin e Parmës, Matteo Darmian. Sipas raportimit të ‘Calciomercato’, zikaltrit e kanë bindur italianin për tu transferuar në Milano.

Të besuarit e Contes kanë kohë që po kërkojnë një mbrojtës të majtë. Emra si Marcos Alonsov, Sead Kolasinac apo dhe Marcos Acuna janë lidhur me një transferim tek Interi por, mesa duket bordi drejtues beson tek Darmian.

30-vjeçari vjen pas aventurës në Premier League me Manchester United dhe këtë sezon ai është aktivizuar me Parmën. Darmian numëron 9 paraqitje në Seria A dhe duket se aventura e tij e rradhës do të jetë në ‘San Siro’. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono