Mourinho i thotë “jo” federatës, Zidane e Luis Enrique më të favorizuarit për “luzitanët”

schedule13:10 - 25 Dhjetor, 2022

schedule 13:10 - 25 Dhjetor, 2022

Pas refuzimit të “stolit” të Portugalisë nga Jose Mourinhe, Zinedine Zidane dhe Luis Enrique janë kandidatë për postin e trajnerit të kombëtares.

Sipas mediave protugeze, pas refuzimit të Jose Mourinhos për të punuar me kombëtaren portugeze, kandidatët kryesorë për këtë post ishin Zinedine Zidane , i cili më parë ka punuar me Real Madridin dhe Luis Enrique , i cili u largua nga kombëtarja spanjolle pas Botërorit 2022. Kupa.

Në të njëjtën kohë, siç u përmend,  Federata Portugeze e Futbollit (FPF) shpreson që deri në verë Mourinho do të ndryshojë mendje dhe do të pranojë të drejtojë ekipin kombëtar. /i.m /abcnews.al