Moti mund t’ju ndryshojë planet, zbuloni si pritet të jetë fundjava

schedule12:55 - 14 Prill, 2021

schedule 12:55 - 14 Prill, 2021

Kjo javë nisi me kushte të qëndrueshme atmosferike për tu pasuar më pas me vranësira e reshje shiu duke filluar nga pasditja e së martës.

Sipas MeteoAlb e mërkura do të jetë në mbizotërimin e temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dendura të shiut në disa zona të vendit. Ndërkohë pritet që të enjten të kemi një përmirësim të kushteve të motit duke vijuar dhe të premten me vranësira të pakta.

Ndërkohë reshjet e shiut rikthehen në fundjavë thuajse në të gjithë vendin.

 

Temperaturat duke filluar nga pasditja e së martës do të ulen nga 0 në 15-16 gradë celsius ndërsa e premtja dhe në fundjave do të shënojnë një rritje të lehtë të tyre në vlerat termike.

Java e dytë e prillit do të mbyllet me mot të paqëndrueshëm dhe të freskët, e njëjta situata do të jetë dhe në Rajon. /abcnews.al