Moti i keq, rrezikohen varkat e peshkimit në Radhimë

schedule10:08 - 30 Nëntor, 2021

schedule 10:08 - 30 Nëntor, 2021

Për shkak të motit të keq ka [pasur probleme me peshkimin në Radhimë.

Burime për abcnews.al  bëjnë me dije se dallgët e detit dhe erërat e forta ka sjell probleme dhe në molin e peshkimit në Radhimë, ku varka, skafe dhe gomone rrezikohen të mbyten.

Janë gjashtë varka te vogla qe janë mbushur me uje nga dallgët e larta, ndërkohë që skafet që shërbejnë gjatë sezonit veror për transport pushuesish janë mbushur me ujë dhe rrezikohen te përplasen me shkëmbinjtë/abcnews.al