Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

schedule12:11 - 14 Shkurt, 2020

schedule 12:11 - 14 Shkurt, 2020

Moti i keq dhe me reshja ka sjellë pezullimin e lundrimit të tragetit në Vlorë.

Gazetari i ABC News, Elton Nika ka bërë me dije se trageti “ST.DAMIAN” dhe trageti “PRINCE” nuk do të nisen nga porti i Vlorës, deri në një përmirësim të kushteve të motit.

“Porti Detar” Vlorë sh.a,  ju informon se në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike të përkeqësuara të detit në datën 14.02.2020, trageti “ST.DAMIAN” dhe trageti “PRINCE” nuk do të nisen nga porti i Vlorës. Pas përmirësimit të kushteve hidrometeorologjike tragetet do të nisen në datë 15.02.2020 drejt portit të Brindisit”, thuhet në njoftimin e Portit të Vlorës./abcnews.al