Moti – E premte, 4 Tetor 2019

schedule08:02 - 4 Tetor, 2019

schedule 08:02 - 4 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnw gjatë paradites, duke sjellë reshje shiu në vend. Por pasditja përmirëson dukshëm kushtet e motit duke zhvendosur vranësirat drejt zonave juglindore dhe lënë pjesën tjetër të vendit me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Parashikohet që orët e natës të largojnë vranësirat nga i gjithë territori.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare dhe herë pas here e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al