Moti – E premte, 16 Nëntor  2018

schedule21:01 - 16 Nëntor, 2018

schedule 21:01 - 16 Nëntor, 2018

Sipas MeteoAlb, edhe sot, vendi ynë paraqitet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta gjatë paradites. Por pasditja sjell zhvillim të vranësirave lokale në veri-verilindje duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të herë pas-hershme ultësirën perëndimore.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar sërish renie në mengjes dhe mesditë ku vlerat termike ditore Luhaten nga -4°C në 20°C. Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veri-veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al