Moti – E premte, 1 Nëntor 2019

schedule08:58 - 1 Nëntor, 2019

schedule 08:58 - 1 Nëntor, 2019

Sipas MeteoAlb, Kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat janë më të dukshme në zonat jugore mbizotërojnë në vend gjatë paradites. Pasditja zhvillon vranësirat në këto zona duke sjellë shira të izoluar duke lënë qëndrën dhe veriun në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur velrat ekstreme ditore nga 1°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriore-Verilindore duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al