Moti – E enjte, 18 tetor 2018

schedule18:35 - 18 Tetor, 2018

schedule 18:35 - 18 Tetor, 2018

Sipas MeteoAlb, përsa i përket Shqipërisë, orët e paradites janë dominuar nga mot i kthjellët në të gjithë vendin, situatë e cila do të vijojë deri pasdite kur priten vranësira lokale në zonat malore, kryesisht në zonat juglindore.

Mbrëmja dhe nata mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Temperaturat e ajrit sërish kanë qëndruar konstante si në mëngjes dhe në mesditë duke ruajtur ekstremumet ditore nga 6 – 28°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al