Moti – E enjte, 06 Dhjetor 2018

schedule23:15 - 6 Dhjetor, 2018

schedule 23:15 - 6 Dhjetor, 2018

Sipas MeteoAlb, orët e paradites, janë dominuar nga kthjellime dhe vanësira të lehta në të gjithë territorin. Më të dukshme, vranësirat janë paraqitur në zonat jugore – juglindore. Pasditja do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, por pa rrezikuar shira.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie në të dy vlerat ekstremale ditore, ku mëngjesi është shënuar -5°C në zonat malore ndërsa mesdita ka ngjitur termometrin deri 18°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi lindor-verilindor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al