Moti – E diel, 30 Shtator 2018

schedule19:30 - 30 Shtator, 2018

schedule 19:30 - 30 Shtator, 2018

Sipas MeteoAlb, paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin shqiptar.

Orët e pasdites dhe kryesisht mbrëmja sjellin vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të Shqipërisë; më të shpeshta vranësirat paraqiten në ekstremin verior dhe zonat lindore të territorit.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 1 – 2°C në mëngjes dhe mesditë duke luhatur ekstremumet termike të territorit në vlerat 5 – 27°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë, por mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 – 3 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari


/abcnews.al