Mos i hidhni furçat e dhëmbëve!

schedule12:13 - 19 Maj, 2021

schedule 12:13 - 19 Maj, 2021

Kur furça juaj e dhëmbëve është e vjetër mos e hidhni, pasi ajo mund të ofrojë zgjidhje për çështje të thjeshta dhe praktike.

Së pari, mund ta përdorni për të pastruar njollat ​​nga objektet me kthesa dhe kënde të vështira, të cilat nuk i përshtaten gropës së pluhurit.

Gjithashtu, nëse buzët tuaja janë të copëtuara, atëherë mund të vendosni balsam buzësh ose vazelinë dhe të fërkoheni butësisht me furçën e dhëmbëve.

Në këtë mënyrë do të shtresoheni në të njëjtën kohë dhe do të hidratoni buzët./abcnews.al