Momenti nga përleshja mes ushtrisë ukrainase dhe ruse

schedule12:50 - 27 Shkurt, 2022

schedule 12:50 - 27 Shkurt, 2022

Ndërsa trupat ruse kanë hyrë që prej mëngjesit të sotëm në qytetin e dytë më të madhe të Ukrainës,Kharkin, në rrjete sociale kanë qarkulluar pamje nga përleshja mes ushtrisë ruse dhe asaj ukrainase.

Një video, e verifikuar nga BBC, tregon një grup ushtarësh ukrainas që fshihen pas një muri, ndërsa njëri lëshon raketa.

Që nga viti 2019, ushtarëve rusë u është ndaluar përdorimi i telefonave inteligjentë gjatë detyrës, pasi përdorimi i tyre në rrjetet sociale ngriti çështje të sigurisë kombëtare.

Por ndërsa luftimet vazhdojnë, imazhet e shpërndara nga forcat ukrainase na japin një pamje të asaj që po ndodh në terren./abcnews.al/