Mjekët në Spanjë nxjerrin pacientët me COVID-19 në plazh

schedule16:54 - 6 Qershor, 2020

schedule 16:54 - 6 Qershor, 2020

Mjekët në Spanjë kanë bërë një gjest human për pacientët me koronavirus. Ekipet mjekësore në spitalin der Mar në Barcelonë kanë shëtitur pacientët me koronavirus gjatë bregdetit.

Ata kanë vendosur që pacientët që ndodhen nëpër spitale t’i çojnë pranë detit dhe të marrin ajër të pastër.

Spanja është ndër vendet e goditura nga koronavirusi duke konfirmuar 239.932 persona të infektuar dhe 27,127 vdekje.