Mjekët italianë shpëtojnë fëmijën shqiptar

schedule15:59 - 4 Nëntor, 2017

schedule 15:59 - 4 Nëntor, 2017

Materniteti “Koço Gliozheni” në Tiranë do të bashkëpunojë me spitalin e njohur italian “Umberto Primo” Universita la Sapienza për realizimin e ndërhyrjeve të vështira tek të porsalindurit. Nisma u ndërmorr, pasi mjekët e këtij spitali realizuan një operacion të rrallë dhe i shpëtuan jetën fëmijës shqiptar të lindur me deformim në kokë./ABC News

https://youtu.be/tWGAa_EOULE