Misteret e shtepisë Begeja, pronari rrëfen kthimin e banesës së luleve në vend torturash

schedule19:11 - 24 Tetor, 2020

schedule 19:11 - 24 Tetor, 2020

Xhim Begeja, në një intervistë për Abc News rrëfen  misteret e shtëpisë së luleve që u shndërrua në shtëpi policësh.

Banesa e familjes Begeja, ndërtuar në vitin 1928, e arkitekturës italiane, me instalimin e diktaturës u shndërrua në hetuesi dhe vend torturash për shumë qytetarë të Tiranës.

Ju ftojmë të ndiqni specialen e përgatitur nga gazetarja Leontina Nika. /abcnews.al/