Miralem Pjanic refuzon dy oferta për 48 orë, Juventusi zgjedhja e vetme

schedule18:54 - 5 Gusht, 2021

schedule 18:54 - 5 Gusht, 2021

Miralem Pjanic nuk është në planet e Barcelonës dhe katalanasit ia kanë bërë të qartë, që të gjejë një ekip tjetër.

Gazetari Alfredo Pedulla raporton se në 48 orët e fundit boshnjaku ka refuzuar dy klube dhe pret vetëm Juventusin.

Bardhezinjtë e shitën vjet te Barcelona për 60 milion euro, si pjesë e marrëveshjes për kalimin e Arthur Melo në Torino.

Emërimi i Max Allegri në stolin e bardhezinjve e ka bindur Pjanic që Juventusi është klubi i duhur për të.

Gjithsesi do të duhet që Juve të shesë ndonjë mesfushor tjetër dhe të dështojë në transferimin e Locatelli, që të kthejë sytë nga Pjanic sërish. /abcnews.al