Miqtë “bëhen bashkë”, Erdogani flet në telefon me Putinin

schedule11:32 - 7 Tetor, 2022

schedule 11:32 - 7 Tetor, 2022

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun rus, pak orë pas Samitit të Komunitetit Politik Evropian në Pragë.

Sipas njoftimit të presidencës turke, Erdogani dhe Putini diskutuar për çështjet që do të përmirësojnë marrëdhëniet Turqi-Rusi.

Ndërsa nuk u lanë pa u cekur zhvillimet e fundit në Ukrainë.

Presidenti turk përsërit se është i gatshëm të bëjë gjithçka që mundet për zgjedhjen paqësore të luftës në Ukrainë për të mirën e të gjithëve./abcnews.al/