Miqësorja/ Egnatia e Maganit në formë, thyen ekipin e Superiores

schedule18:56 - 23 Tetor, 2020

schedule 18:56 - 23 Tetor, 2020

Egnatia vazhdon të tregojë një formë të mirë dhe ditën e sotme ka fituar përballë një ekipi të Kategorisë Superiore. Djemtë e Gugash Maganit mposhtën 2-1 Skënderbeun në miqësoren e luajtur në stadiumin e qytetit të Peqinit.

Ekipi i Kategorisë së Parë, u hodh menjëherë në sulm dhe gjeti rrugën e rrjetës falë Metës dhe Çelhakës, duke e mbyllur fraksionin e parë të ndeshjes në avantazh të dyfishtë.

Kollçinaku shkurtoi rezultatin për skuadrën e Julian Ahmatajt në minutat e para të pjesës së dytë, por rrogozhinasit ia dolën ta ruanin avantazhin dhe në fund fituan gjithë takimin me rezultatin 2-1. /abcnews.al

Miqësore, stadiumi i Peqinit
Egnatia-Skënderbeu 2-1
(Meta 16′, Çelhaka 25′ / Kollçinaku 52′)