Milinkovic-Savic te Juventusi? Sarri ngrin tifozët e Juventusit me këtë deklaratë

schedule09:11 - 17 Maj, 2022

schedule 09:11 - 17 Maj, 2022

Sergej Milinkovic-Savic shënoi një tjetër gol në Serie A mbrëmë dhe ndodhi kundër Juventusit, klub që synon ta transferojë atë.

Gjithsesi trajneri Maurizio Sarri i ka ngrirë bardhezinjtë me deklaratën e tij pas ndeshjes: “Nuk jam i sigurt që Sergej Milinkovic-Savic do të largohet këtë verë pasi nuk është e lehtë.

Gjithsesi jam i bindur se nëse ndodh, ai do të nënshkruajë për një klub të huaj dhe jo për një të Serie A”. / abcnews.al