Miliarderi ganez i arit tenton të blejë Chelsean, publikohet oferta

schedule22:05 - 9 Mars, 2022

schedule 22:05 - 9 Mars, 2022

Andy Owusu, biznesmeni dhe politikani ganez, është i radhës që tenton të blejë klubin e Chelsea. Miliarderi i minierave të atit e ka bërë publike ofertën për londinezët.

Owusu ofron 3.1 miliard dollarë, ose 2.8 miliard euro, dhe tani pret edhe përgjigjen nga Chelsea për ofertën e bërë.

Roman Abramovich ka refuzuar më parë një ofertë të zviceranit Hanjorg Wyss, më të lartë se e ganezit. Rusi u tha “jo” 3 miliard eurove. / abcnews.al