Milan, Pioli: U zhgënjyem në derbi, por tani le të mendojmë për Champions League

schedule22:05 - 18 Shtator, 2023

schedule 22:05 - 18 Shtator, 2023

Në prag të ndeshjes në Champions League kundër Neëcastle, Stefano Pioli ka folur për “Sportmediaset”.

“Disponimi pas derbit të humbur? Është e pamohueshme që vuajtëm dhe pësuam një zhgënjim të rëndë, edhe sepse mbërritëm me pritshmëri të mëdha për veten dhe me besimin se mund të bënim një paraqitje të mirë.

Nëse ka një mënyrë për të kapërcyer atë zhgënjim, është të përballesh dhe të fillosh mirë në Champions.

Dje ishte një ditë e veçantë, sot kishte vetëm përqëndrim dhe entuziazëm për ta përballuar këtë grup të vështirë në mënyrën më të mirë të mundshme që na sheh në ndeshjen e parë në shtëpi para tifozëve tanë. Le të fillojmë përsëri nga konceptet tona të lojës dhe parimet tona. Në Champions, cilësia dhe vendosmëria duhet të jenë të nivelit të lartë”, është shprehur trajneri i Milanit./h.ll/abcnews.al