Milan ka gati ofertën për rinovimin e Leao, takimi do të bëhet pas krishtlindjeve

schedule13:41 - 24 Dhjetor, 2022

schedule 13:41 - 24 Dhjetor, 2022

E ardhmja e Rafael Leaos do të vendoset ditët në vijim.

Siç raporton “Corriere dello Sport”, pas krishtlindjeve do të zhvillohet takimi mes Milanit dhe shoqëruesve të portugezit për të tentuar të arrijnë një rinovim, me kuqezinjtë që do të vënë në pjatë një ofertë prej 7 milionë euro për sezon deri në vitin 2027, duke tejkaluar kështu kufijtë e pagave.

Një përjashtim nga rregulli që megjithatë nuk do të krijonte probleme në dhomat e zhveshjes, të gjithë e dinë që Leao është ylli i ekipit dhe të gjithë që ai të qëdnronte për një kohë të gjatë aty./h.ll/abcnews.al