Milan duhet të paguajë 40 milionë për Rebic, Fiorentina gati të përfitojë

18:17 | 24/02/202018:170

Njeriu i momentit te Milani është Ante Rebic. Sulmuesi kroat me golat dhe lojën e tij të mirë ka bërë për vetë të gjithë popullin kuqezi. Ai numëron plot gjashtë gola në shtatë ndeshjet e fundit në Seria A dhe është kthyer në një pikë kyçe për kuqezinjtë.

Rebic mbërriti në Milano në ditën e fundit të merkatos së verës nga Eintracht Frankurt, ku ndërroi vendet me Andre Silvën. 26-vjeçari erdhi në huazim për dy vite dhe tashmë drejtuesit e Milanit duhen të vihen në lëvizje nëse duan ta blejnë kroatin. Klubi gjerman kërkon 40 milionë euro për kartonin e tij, ose do të pranojë ofertën e Fiorentinës.

Klubi nga Firenze mund të përfitojë nga kjo situatë. Në vitin 2018, Fiorentina e shiti sulmuesin tek Eintrachti për vetëm 2 milionë euro, por me një klauzolë. Ata mund ta riblejnë në të ardhmen Anten me një ulje që varion deri në 50% të vlerës së kartonit të tij. Pra, nëse Milan nuk paguan 40 milionë euro, atëherë Rebic mund të përfundojë te Fiore për 20 milionë euro. /abcnews.al

 

Ante Rebic kur luante për Fiorentinën

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono