Mike Tyson në formë, tani ftesë për duel rivalit që i kafshoi veshin

schedule12:38 - 1 Dhjetor, 2020

schedule 12:38 - 1 Dhjetor, 2020

Pak ditë kanë kaluar nga rikthimi i Mike Tyson në ring. Amerikani zhvilloi një ndeshje të mirë kundër Roy Jones. Në konferencën për shtyp pas duelit, të gjithë prisnin për të mësuar se çfarë e priste 54-vjeçarin,

Tyson nuk humbi fare kohë për të kërkuar një duel me një nga ish-kundërshtarët e tij, Evander Holyfield. Të gjithë e mbajnë mend duelin mes këtyre dy boksierëve dhe veprimin e çuditshëm të Mike, i cili e kafshoi në vesh rivalin e tij.

“Ndoshta Evander ka nevojë të flasë me mua, sepse sa herë që bashkëpunëtorët e mi të biznesit flasin me bashkëpunëtorët e tij të biznesit, nuk del mirë. Nëse e patë se çfarë bëmë ne në ring dhe nëse ata njerëz do të kujdeseshin vërtet për mirëqenien e Evanderit, atëherë mund të kishim patur një duel me të

Ndoshta ata kanë një zgjedhur një kundërshtar tjetër, por kushdo që mund të jetë, ata janë plotësisht gabim”, janë fjalët e Tyson. Mike dhe Jones dolën barazim në sfidën e zhvilluar për bamirësi, ndërsa tani kërkon të zhvillojë sërish duele të tjera në ring. /abcnews.al