Meta mesazh ngushëllimi për ish-zytarin e LSI: Shumë dhimbje për ndarjen e tij nga jeta

schedule16:10 - 19 Shtator, 2021

schedule 16:10 - 19 Shtator, 2021

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-zyrtarit të LSI, Ilir Dashi.

Kreu i shtetit përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se në kulmin e energjive dhe angazhimeve të shumta vdiq miku i paharruar.

Ai ngushëllon familjarët, miqtë e kolegët.

“I prekur thellë nga humbja e parakohshme e mikut të paharruar, Ilir Dashi.

Shumë dhembje për ndarjen e tij nga jeta, në kulmin e energjive dhe angazhimeve të shumta.

Ngushëllimet më të ndjera familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij!

Të prehet në paqen e merituar”, shkruan Meta./abcnews.al