Messi i pandalshëm, vendos rekordin absurd në Champions

22:04 | 27/11/201922:040

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, vazhdon të vendosë rekorde. Ylli argjentinas ka shënuar edhe në sfidën e sotme përballë Borussia Dortmund, duke kaluar Barçën në avantazh të dyfishtë.

Pasi asistoi për Luis Suarez, Messi vendosi të shënojë vetë, duke vendosur një rekord fantastik. Borussia Dortmund është skuadra e 34-t që Messi i ka shënuar, duke u bërë kështu lojtari i vetëm në Champions League që i shënon 34 ekipeve të ndryshme.

Rekord absurd ky i yllit katalanas dhe me shumë gjasa, duhen vite që dikush të përsërisë diçka të tillë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono