Messi dyshon se duhet të qëndrojë te PSG

schedule19:42 - 3 Shkurt, 2023

schedule 19:42 - 3 Shkurt, 2023

Pas Kupës së Botës, në shtyp u shfaqën informacione se PSG kishte marrë tashmë marrëveshje në parim nga Lionel Messi për një kontratë të re. Ka kaluar më shumë se një muaj dhe ende nuk është nënshkruar një kontratë e re pune. Sipas gazetarit të TyC Sports, Gaston Edoul, Messi kishte dyshime se duhej të qëndronte në PSG.

Sipas burimit, Lionel Messi ka shtyrë takimet me drejtuesit e PSG-së dhe ka kërkuar që t’i jepet kohë për të menduar për të ardhmen.

Në të njëjtën kohë, theksohet se për momentin Lionel Messi nuk është në kontakt me klubet e tjera.

Siç e dini, kontrata aktuale e Lionel Messit skadon në fund të këtij sezoni. /G.D abcnews.al/