Merr fund pritja, Egjipti i Salah zgjedh trajnerin e ri

schedule18:27 - 19 Shtator, 2019

schedule 18:27 - 19 Shtator, 2019

Drejtuesit e futbollit egjiptian kanë vendosur më në fund për trajnerin e ri të kombëtares. Hossam El-Badry do të jetë timonieri i ri i “Faraonëve”, duke zëvendësuar në këtë mënyrë Javier Aguirre.

Eliminimi nga Kupa e Kombeve pas humbjes me Afrikën e Jugut në ditët e para të korrikut i kushtoi postin meksikanit Javier Aguirre, vendin e të cilit e ka marrë Hossam El-Badry. EFA (Federata Egjiptiane e Futbollit) ka bërë publik lajmin.

El-Badry ka qenë pjesë e kombëtares egjiptiane në vitet 80-të, ndërsa një dëmtim e detyroi të tërhiqej në moshën 26-vjeçare. Si trajneri ka drejtuar me sukses ekipin e Al Ahly dhe kombëtaren U-23 të Egjiptit. Tani është gati të shfrytëzojë këtë mundësi për të drejtuar Salah me shokë drejt triumfeve të mëdha. /abcnews.al