Mërkuri retrograd, 3 shenjat e Horoskopit që mund të kërkojnë takim dhe komunikim me ish-in

schedule12:51 - 17 Maj, 2022

schedule 12:51 - 17 Maj, 2022

Mërkuri retrogradë, kursi i të cilit ka nisur nga 10 maji dhe do të qëndrojë i tillë deri më 2 qershor, së bashku me vonesat dhe keqkuptimet mund të rikthejnë në plan të parë njerëzit nga e kaluara!

Konkretisht, yjet dallojnë tre shenja të cilat kanë shumë gjasa t’i afrohen ish-partnerit për të qenë sërish bashkë. Megjithatë, yjet paralajmërojnë se kjo periudhë nuk na lejon të mendojmë qartë dhe saktë dhe është shumë e lehtë të rrëmbehemi nga ndjenjat dhe kujtimet që tani i përkasin të shkuarës.

Ekziston një rilidhje e mundshme për këto shenja

Lexoni më poshtë se cilat tre shenja të zodiakut mund të kërkojnë takim dhe komunikim me ish-in!

Demi

Edhe nëse jeni në një lidhje tjetër apo flirtoni me persona që ju interesojnë shumë, në një të ardhme të afërt do t’ju vijnë ide për komunikim me ish-in tuaj. Papritmas do të filloni të ndjeni dyshime në përgjithësi dhe do të vini në dyshim gjithçka për të tashmen dhe të shkuarën. Kështu që ju do të lëkundeni për një kohë dhe do të pyesni veten nëse keni bërë vërtet mirë kur u ndave me këtë njeri që do të thoshte kaq shumë për ju. Këto mendime mund të vihen në praktikë dhe ju vendosni të bëni një hap për t’u takuar ose thjesht për të biseduar me ish-partnerin tuaj në mënyrë që të sqaroni brenda vetes se si ndiheni. Ne do t’ju sugjeronim që të prisni që Merkuri retrogradë të kalojë dhe më pas të bëni lëvizjet tuaja.

Binjakët

Këtë herë së bashku me Mërkurin, i cili ndjek një kurs retrograd, do të shkoni edhe mbrapsht! Dhe kur themi mbrapa nënkuptojmë sigurisht të kaluarën erotike. Do të mendoni për dikë që e keni dashur shumë, por e keni lënë ose ai ju ka lënë të ikni dhe do të mbani mend arsyet që u ndatë dhe gjithçka që ju çoi në ndarje. Çështja është se këto kujtime dhe nostalgji fshehin diçka më thellë dhe kjo është rilidhja që aq shumë e dëshironi por nuk guxoni nga frika, krenaria dhe egoizmi. Megjithatë, do të gjeni një mënyrë indirekte për t’iu afruar tjetrit dhe në varësi të reagimit do të ecni përpara.

Peshqit

Keni kaluar një ndarje që ju mundoi shumë dhe keni bërë një përpjekje të madhe për ta larguar tjetrin nga jeta juaj. Dhe sigurisht e bëre këtë sepse kështu të këshilluan dhe dikur hoqën dikë duke menduar se po bën gjënë e duhur! Por tani ai ka dyshime për veprimet tuaja atëherë dhe kjo është arsyeja pse ju do të vendosni vetë se si të veproni tani e tutje në bazë të asaj që ndjeni. Edhe nëse nuk arrini të ktheheni te ish-i që doni, do të përpiqeni dhe do të ndiheni mirë që u përpoqët./abcnews.al