Merita Buci nën kujdesin e mjekëve në qendrën e traumës

14:49 | 27/04/201814:490

Merita Buci, e cila mbeti e plagosur, ndërsa dy persona tentuan ta grabisnin në dyqanin e saj në Kamëz po mbahet në kujdesin e mjekëve në Qendrën Kombëtare të Traumës në Tiranë.

Bluzat e bardha i thanë ABC Nees se gjendja shëndetësore e saj paraqitet relativisht e mirë ndërkohë mjekët i kanë rekomanduar regjim shtrati.

Merita Buci është plagosur me një plumb në këmbën e djathtë.

Mjekët tregojnë se po i nënshtrohet një trajtimi parapërgatitor për ndërhyrje kirurgjikale.

Operacioni do të kryhet në këmbën ku ka pësuar dhe frakturën./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono