Mënyra e duhur për të aplikuar pudrën në verë

schedule16:14 - 5 Gusht, 2022

schedule 16:14 - 5 Gusht, 2022

Në muajt e verës, për shkak të nxehtësisë intensive, lëkura juaj bëhet veçanërisht e yndyrshme. Në fytyrën tuaj, konkretisht në T midis ballit dhe hundës, kjo tendencë është e fortë. Nëse dëshironi të shmangni shfaqjen e lagështirës në lëkurën tuaj, ka disa mënyra.

Një prej tyre është përdorimi i pluhurit. Më konkretisht ju rekomandojmë një transparente apo speciale për muajt e nxehtë të verës, e cila nuk mbyll poret e fytyrës tuaj dhe e lejon atë të marrë frymë! Preferoni ta vendosni në fytyrë, duke insistuar në vendet ku yndyra është intensive.

Së fundi, një furçë e madhe pudër është më e mira për vendosjen e saj, pasi nuk e mbush fytyrën tuaj dhe ju ndihmon ta aplikoni më në mënyrë të barabartë. Por nëse dëshironi të përdorni sfungjerin që zakonisht përfshihet në paketim, bëni lëvizje të buta, gërvishtëse dhe shmangni ekzagjerimet.

Shihni pudrat më të mira në treg në galerinë e mëposhtme:

/abcnews.al