Memelli dhe Shehi zgjedhin titullarët, ja si rreshtohen Skëndërbeu dhe Tirana

schedule16:06 - 27 Nëntor, 2021

schedule 16:06 - 27 Nëntor, 2021

Skëndërbeut do të përballet me Tiranën në javën e 10-të të superiores, takim i cili do të luhet në Korcë në orën 16:45.

Në këtë takim luhet për objektiva të ndryshme, korëarët kërkojnë pikët që i nxjerrin nga zona e ftohtë e tabelës së kalsifikimit, ndërsa bardh e blutë kërkojnë fitoren për të siguruar vendin e parë pas humbjes me Kukësit javën e kaluar.

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi ka disa dilema sa i përket formacionet që pritet të hedhë në fushën e lojë snë ndeshjen e ditës së sotme, ndërsa nga ana tjetër trajneri i Skëndërbeut, Migen Memelli ka një mungesë të sigurtë, që do i duhet të bëjë pa lojtarin e rëndësishëm të skuadrës Elvi Berisha.

Formacionet e zyrtare:

Skëndërbeu: Rexhepi; Zburo, Vitija, Sadriu, Dëomfour, Meksi; Agnaldo, Jean Victor, Mara; Mensah, Nikaj. Trajner: Migen Memelli

Tirana: Bekaj; Toshevski, Zhivanaj, Hoxhallari, Ismailgeci; Toli, Najdovski; Hoti, Limaj, Seferi; Ngo’o. Trajner: Orges Shehi  /f.a/abcnews.al