Meksika regjistron 5,447 raste të reja me COVID-19 dhe 355 viktima

schedule07:51 - 18 Tetor, 2020

schedule 07:51 - 18 Tetor, 2020

Ministria e Shëndetësisë në Meksikë, raportoi 5,447 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 847,108 të prekur.

Autoritetet bëjnë me dije se 355 persona kanë humbur jetën, ndërsa numri i viktima ka arritur në 86, 059.

Mjekët bëjnë me dije se numri i peronave të prekur nga COVID-19, dyshohet se mund të jetë më i lartë se rastet  zyrtare të konfirmuara.

/abcnews.al/