Meghan Markle po përgatit një emision për pabarazinë ndaj grave, zbulohet titulli

schedule20:00 - 27 Mars, 2022

schedule 20:00 - 27 Mars, 2022

Emisioni i ri i Meghan Markle në Spotify është një fakt dhe traileri i parë është publikuar për t’i dhënë një shije të parë punës së saj fansave mbretërorë. Titulli i serialit të ardhshëm nga kompania e prodhimit Archewell Audio of Sussexes u zbulua të enjten dhe është “Archetypes”.

Në podkastin e saj, Dukesha e Sussex do të eksplorojë “të gjitha etiketat që shoqëria po përpiqet të krijojë për gratë”. Sipas një zëdhënësi për Spotify. “Meghan do të flasë me historianët dhe ekspertët për të zbuluar origjinën e këtyre stereotipeve dhe do të ketë diskutime të pacensuruara me gra që e dinë shumë mirë se si ato formojnë narrativën kolektive. ”

Dukesha e Sussex dhe nëna e dy fëmijëve folën për stereotipet në një ngacmues audio për Archetypes. ” Kështu flasim për gratë: fjalët me të cilat rriten vajzat tona dhe si media pasqyron kuptimin e femrës tek ne. Por nga vijnë këto stereotipe? Dhe si vazhdojnë të shfaqen dhe të përcaktojnë jetën tonë?

Dukesha shtoi në ngacmues: ” Unë jam Meghan dhe këta janë “Arketipat”: Podkasti ku analizojmë, eksplorojmë dhe përmbysim etiketat që përpiqen t’i mbajnë gratë prapa. Do të angazhohem në biseda me gra që e dinë shumë mirë se si këto perceptime formale formojnë narrativën e përgjithshme të një shoqërie. Dhe do të flas edhe me historianë për të kuptuar se si arritëm këtu që në fillim ”.

Podkasti i shumëpritur, i prezantuar nga Meghan Markle, do të publikohet këtë verë. Duka dhe Dukesha e Sussex kishin shprehur dëshirën e tyre për të marrë përsipër projektin: ” Ajo që na pëlqen në lidhje me podcasting është se na ndihmon të marrim një moment dhe të dëgjojmë vërtet, të lidhemi me njëri-tjetrin pa shpërqendrime”./abcnews.al