“Meghan Markle mund të kandidojë si presidente në SHBA”

schedule12:01 - 31 Mars, 2021

schedule 12:01 - 31 Mars, 2021

Meghan Markle ka të ngjarë të fillojë një fushatë presidenciale në SHBA, ka pohuar biografi i saj. Në një intervistë, Tom Bower tha se “mundësia e Meghan-it për të kandiduar për Presidente është e mundur dhe madje do të thoja se ka të ngjarë. Me të vërtetë besoj se është vendi ku ajo e sheh veten.”

Bower, i njohur për biografitë e tij të pakursyera të figurave të larta si Boris Johnson, Princin Charles dhe Robert Maxwell, tha se Meghan ka të gjitha cilësitë e nevojshme për të qenë një kandidat i fortë politik, duke përmendur ambicien, vetëbesimin, bindjen dhe aftësitë e të folurit në publik.

Problemi 'kryesor' me të cilin Meghan përballet nëse duhet të shkojë në kongres, sipas Bower, është fakti që ajo është 'qartë e ndjeshme', dhe ndërsa mund të besojë se ka pasur një udhëtim të vështirë me shtypin deri më tani, politikanët përballen me breshëri kritikash baza ditore. Në foto: Dukesha duke mbajtur një fjalim gjatë një asambleje të shkollës Essex si pjesë e një vizite të befasishme në Mars 2020

Ai pretendoi se ish aktorja po synon skenën politike, pasi ka ndërtuar një jetë të re në Kaliforni. “Sidoqoftë mendoj se ajo ka një shans të mirë për të hyrë në Shtëpinë e Bardhë dhe mbase viziton Mbretërinë e Bashkuar për të pirë çaj me Mbretëreshën një ditë si Presidente e Shteteve të Bashkuara”, tha ai. /abcnews.al

Meghan Markle ka të ngjarë të fillojë një fushatë presidenciale por do të 'luftojë' me breshërinë e kritikave që u bëhen politikanëve sepse ajo është 'e ndjeshme', ka pohuar biografja e saj (foto gjatë intervistës për Oprah)