Meghan hoqi dorë nga statusi mbretëror, por Mbretëresha e quan “Dukesha e Sussex”

schedule14:22 - 4 Gusht, 2020

schedule 14:22 - 4 Gusht, 2020

Familja Mbretërore ka uruar publikisht Meghan Markle për 39-vjetorin e saj të lindjes. Në faqen zyrtare të Mbretëreshës është publikuar një foto ku kjo e fundit shihet krah bashkëshortes së nipit Harry.  Fotografia e shkrepur gjatë vizitës mbretërore të Meghan dhe Mbretëreshës në Cheshire në Qershor 2018, u shoqërua me një urim të thjeshtë: “Duke i uruar Dukeshës së Sussex një ditëlindje shumë të lumtur!”

 

View this post on Instagram

 

🎂🎈Wishing The Duchess of Sussex a very happy birthday! 📸 The Queen and The Duchess are pictured during a joint visit to Chester in 2018.

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Ajo që bie në sy në postim, është se edhe pse Meghan dhe Harry pak kohë më parë njoftuan se janë tërhequr nga statusi mbretëror, Mbretëresha e quan atë ende”Dukeshën e Sussex-it”. Ky postim u pasua me një reagim nga ana e Princit William dhe Kate, në faqen e tyre zyrtare në Instagram “Kensington Palace”, duke i uruar gjithashtu Markle një ditëlindje të lumtur.

 

View this post on Instagram

 

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! 🎂🎈

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Kujtojmë që këto reagime vijnë pas shumë thashethemeve që po qarkullojnë së fundmi në lidhje me raportin e Harry-t dhe Markle me familjen para se të hiqnin dorë nga statusi mbretëror. Megjithëse Familja Bbretërore nuk ka adresuar asnjë detaj publikisht mbi situatën e tensionuar mes tyre, një libër që pritet të publikohet javën e ardhshme “Finding Freedom” pretendon se hedh dritë mbi përçarjet midis çiftit dhe familjes së Harry-t. /abcnews.al/