Me këtë mëngjes, do të humbisni disa kg në një muaj

schedule08:48 - 26 Qershor, 2022

schedule 08:48 - 26 Qershor, 2022

Kur konsumoni mëngjes, është e rëndësishme të zgjidhni produkte që janë plot me vitamina dhe minerale. Nëse doni të humbni peshë, duhet të zgjidhni produktet e duhura. Është vërtetuar se përbërësit e mëposhtëm përshpejtojnë humbjen e peshës, deri në 2.5 kilogramë në muaj.

Do t’ju duhet: 5-7 me kumbulla të thata, 1 filxhan kefir, 2 lugë bollgur, 2 lugë fara liri, 1 lugë kakao pluhur. Përgatitja: Përgatitet në mbrëmje që të mund ta konsumoni në mëngjes. Fillimisht duhet të zieni kumbullat e thata në ujë të nxehtë dhe më pas t’i vendosni në një enë.

Shtoni kefirin, tërshërën, farat e lirit dhe kakaon. Përzieni dhe lëreni përmbajtjen në frigorifer gjatë natës. Konsumojeni në mëngjes. Pas vetëm disa ditësh, do të ndjeni rezultate të shkëlqyera. /abcnews.al