Mbyti për vdekje bashkëshorten, Babis dënohet me burgim të përjetshëm

schedule17:45 - 16 Maj, 2022

schedule 17:45 - 16 Maj, 2022

Burg të përjetshëm dhe 11 vite e gjashtë muaj shtesë ka vendosur drejtësia greke për Babis Anagnostopoulos, 33-vjeçari që mbyti për vdekje të shoqen në Glyka Nera më 11 maj të viti të kaluar.

Burgimi i përjetshëm dhe shtesa prej 11 vitesh e 6 muaj është dënimi përfundimtar i vendosur nga Gjykata e Athinës për Babis Anagnostopoulos për vrasjes e Croline , vrasjen e qenit dhe dy veprat të tjera penale dëshmi e rreme dhe denoncim i rremë.

Lexo edhe:Mbyti për vdekje bashkëshorten, Gjykata shpall fajtor 33-vjeçarin

Gjithashtu Babis ka marre një gjobë prej 21 mijë eurosh, shkruan protothema.gr.
/abcnews.al/