Mbretëri e Bashkuar, zbulohet emri i fëmijës së tretë i dukeshës

schedule18:03 - 27 Prill, 2018

schedule 18:03 - 27 Prill, 2018

Louis Arthur Charles, është emri i fëmijës së tretë të Dukës dhe Dukeshës së Kembrixh. Foshnja, 3.8 kilogramë, lindi të hënën në krahun privat të spitalit “St Mary” në Londër. Me anë të një mesazhi në Twitter, pallati mbretëror i Anglisë njoftoi se fëmija i Kate Middleton dhe princit William do të njihet si Lartësia e tij, Princi Louis i Krembrixh. Ai është i pesti në radhë për të trashëguar fronin që aktualisht mbahet nga Mbretëresha Elizabet e Dytë. Gjithashtu Louis është emri i mesëm i Princit William. Louis erdhi në jetë pas princit George dhe princeshës Charlotte./abcnews.al