Mbretëresha Elizabeth ndalon këtë ushqim në tryezë dhe ka një arsye

schedule17:41 - 18 Janar, 2021

schedule 17:41 - 18 Janar, 2021

Mbretëresha Elizabeth ka deri më sot disa rregulla me vaktet që respektohen nga ajo vetë dhe nga pjesa tjetër e familjes. Edhe anëtarët e vegjël, pra nipërit e mbesat e saj janë të detyruar të ndjekin këshillat / urdhrat e mbretëreshës që kanë të bëjnë me ushqimin.

Për shembull, thuhet se Elizabeta nuk lejon që hudhra të shtohet në ushqim. Por nuk janë i vetmi produkt që mbretëresha i ndalon. Ndalon edhe pjatat e plota. Dhe për fat të keq për Princin George (djali i madh i Ëilliam dhe Kate Middleton) në listën e të ndaluarve, ekziston ushqimi i tij i preferuar që nuk është tjetër veç karbonara.

Shefi i famshëm i kuzhinës Aldo Zilli foli për Femail, ku zbuloi pjatën e preferuar të princit 7-vjeçar.

“Unë jam duke pritur për telefonin e tyre sepse e di që pjata e preferuar e djalit të vogël është karbonara spageti, kështu që unë jam duke pritur që ata të më thonë të shkoj ta gatuaj”, tha shefi i kuzhinës.

Por kur mbretëresha është ulur në tryezën mbretërore, atëherë karbonara dhe makaronat në përgjithësi, nuk kanë vend në menu. Arsyeja: Ato kanë shumë niseshte. Kështu, George “ha” në mënyrë ndaluese kur ai kërkon karbonarë para stërgjyshes së tij. l.k/abcnews.al