Mbretëresha Elisabetë flet në parlament: Qeveria do daljen nga BE në 31 Tetor

15:51 | 14/10/201915:510

Britania e Madhe do të dalë nga Bashkimi Europian në 31 tetorin e ardhshëm. Vendimi i qeverisë Johnson është ritheksuar dhe njëherë nga Mbretëresha Elizabet gjatë fjalës së saj në parlamentin britanik.

Brexit, është mbretëresha Elizabetë ajo që ka lexuar programin e qeverisë, në parlamentin britanik, për kohën e daljes së Britanisë së madhe nga Bashkimi eruropian. Ndër të tjera ajo u shpreh se qeveria dëshiron daljen nga BE në 31 tetor të këtij viti. Qeveria britanike e Boris Johnson, në këtë mënyrë rithekson fort vendimin që Brexit të hyjë në fuqi në 31 tetor.

Ndërkohë një pikë tjetër e rëndësishme e programit të qeverisë britanike është ajo e një marrëveshjeje të re bashkëpunimi me Brukselin, por dhe për ndalimin e lëvizjes së lirë.

Mes ligjeve të programit të muajve të ardhshëm, konfirmohet gjithashtu dhe objektivi për hyrjen në fuqi që nga 2021, të lejimit të hyrjes së emigrantëve në Mbretërinë e Bashkuar, duke u bazuar tek aftësitë e tyre./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono