Mblidhet Senati Akademik i Universitetit të Tiranës

12:45 | 01/02/201912:450

Po sot është mbledhur edhe Senati Akademik nën drejtimin e rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni. Në rendin e ditës janë dy pika, e para që ka lidhje me shqyrtimin e materialit të përcjellë nga grupi i punës i ngritur me vendim të Senatit Akademik për të kordinuar vlerësimin e akteve nënligjore të miratuara dhe shqyrtimin e kërkesës së bërë nga një grup studentësh të Fakultetit të Drejtësisë.

Një grup i këtyre të fundit prej 3 javësh tashmë janë ngujuar në ambientet e brendshme të Fakultetit dhe kanë arritur që të bojkotojnë krejtësisht mësimin e studentëve të juridikut, të cilët pak ditë më parë gjetën si zgjidhje të vetme vijimin e mësimit gjatë pasditeve në ambientet e gjimnazit “Petro Nino Luarasi”. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë kërkesave të tyre i kanë shtuar dhe shfuqizimin e ligjit për Arsimin e Lartë. Ata kanë zhvilluar deri më tani dy takime me rektorin Koni, por pa gjetur zgjidhje për problemet e ngitura prej tyre./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono