Mbi 4 mijë viktima nga Covid në Indi në 24 orë

schedule11:30 - 12 Maj, 2021

schedule 11:30 - 12 Maj, 2021

India ka regjistruar 4.205 viktima gjatë 24 orëve  duke çuar numrin total të viktimave në  254,197 që nga fillimi i pandemisë. Vendi regjistroi gjithashtu  348,421 raste duke çuar numrin e përgjithshëm mbi 23 milion, sipas të dhënave zyrtare.

Ekspertët mendojnë se numri i të infektuarve dhe viktimave është më i lartë se shifrat zyrtare.

India është vendi i dytë më i prekur në botë pas Shteteve të Bashkuara./abcnews.al