Mbi 24 mijë të prekur dhe 780 viktima nga Covid-19 në Rusi

schedule10:57 - 13 Korrik, 2021

schedule 10:57 - 13 Korrik, 2021

Rusia ka regjistruar rekord të ri të viktimave nga koronavirusi.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orë janë raportuar 780 viktima dhe 24, 702 raste të reja.

Vendi po përballet me një shpërthim të pandemisë, ndërsa autoritetet bëjnë me dije se shkak kryesor mbetet varianti Delta i Covid.

Ndërkohë Moska ka shënuar 4, 991 të prekur në 24 orë./abcnews.al/