Mbaron numërimi për kandidatët në Belsh, kush kryeson mes socialistëve dhe demokratëve

schedule16:57 - 27 Prill, 2021

schedule 16:57 - 27 Prill, 2021

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët në bashkinë e Belshit. Sipas KQZ-së, nga socialistët në këtë bashki kanë marrë më shumë vota Tualant Balla dhe Luan Duzha.

Balla ka marrë 1 194 vota, kurse Duzha, 884.

Sa i përket demokratëve, i pari është Dashnor Sula me 1 683 vota, i ndjekur nga Luaçiano Boçi me 372 vota. /abcnews.al